Ε.Ε. ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Η Εξελεγκτική Επιτροπή αποτελείται από τρία (3) Μέλη, τον Πρόεδρο & δύο Μέλη.

Ειδικότερα, τα ονόματα που στελεχώνουν την Ε.Ε. μας με 2ετή θητεία είναι τα κάτωθι:

ΙΩΑΝΝΗΣ  ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ             (Πρόεδρος)

ΕΙΡΗΝΗ ΒΑΛΒΗ                              (Μέλος)

ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ    (Μέλος)

Ακολουθούν Συστάσεις - Βιογραφικά της Ε.Ε. με Φωτό

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΡΑΒΑΛΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

Γεννήθηκα στον Πειραιά το 1958 και μεγάλωσα στη Νίκαια.

Είμαι παντρεμένος και έχω μία κόρη.

Σπούδασα στην Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Ασπροπύργου ως Ασυρματιστής Ε.Ν. Ταξίδεψα ως Αξιωματικός Εμπορικού Ναυτικού & κατόπιν προσλήφθηκα ως μόνιμος πτυχιούχος υπάλληλος, στο Ο.Λ.Π. Συνταξιοδοτήθηκα το 2018.

Από την παιδική μου ηλικία διαμένω για μεγάλα χρονικά διαστήματα στα Σελήνια , λόγω υφιστάμενης κατοικίας από το 1950.

Η Αγάπη μου & το ενδιαφέρον για τα Σελήνια με ώθησαν να συμμετέχω ενεργά στον Σύλλογο για την ανάδειξη και επίλυση των προβλημάτων καθώς και στην προώθηση της φυσικής ομορφιάς του τόπου μας.

ΕΙΡΗΝΗ  ΒΑΛΒΗ

ΜΕΛΟΣ  Ε.Ε.

Γεννήθηκα το 1983 είμαι έγγαμη & έχω δύο κόρες, διαμένω μόνιμα στα Σελήνια.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ: Είμαι Πτυχιούχος Κοινωνιολογίας Πάντειου Πανεπιστήμιου Κοινωνικών & Πολιτικών Επιστημών.

Έχω λάβει τιμητική υποτροφία για το ακαδημαϊκό έτος 2004-2005 στο Τμήμα Κοινωνιολογίας - Πάντειο Παν/μιο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών. Φορέας: Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών. Επίσης έχω παρακολουθήσει πλήθος σεμιναρίων σχετικά με το αντικείμενό μου, όπως Παιδική και νεανική Εγκληματικότητα, Οι κοινωνιολόγοι στην ελληνική κοινωνία κλπ.

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ : Έχω εργασθεί στην Τράπεζα E.F.G. EUROBANK-ERGASIAS ΑΕ, στον όμιλο Inditex και στην ΥΔΡΟΓΕΙΟ Ανώνυμη Ασφαλιστική & Αντασφαλιστική Εταιρεία.

ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ Αγγλικά, επίπεδο: Proficiency ,Ισπανικά, επίπεδο: ΙnicialΓερμανικά, επίπεδο: B1

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ : Χειρισμός ηλεκτρονικού υπολογιστή, Δίπλωμα ECDL (Windows, Word, Excel, Powerpoint, Internet, Access, Βασικές έννοιες πληροφορικής).

Στόχος μου είναι η αναβάθμιση και ανάδειξη των Σεληνίων.

ΠΑΝΤΕΛΗΣ  ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

ΜΕΛΟΣ  Ε.Ε.

Γεννήθηκα και μεγάλωσα στον Ταύρο, από μικρός παραθέριζα στα Σελήνια τους καλοκαιρινούς μήνες στο σπίτι του πατέρας μου.
Είμαι παντρεμένος και έχω ένα παιδί.
Έχω σπουδάσει μεταξοτυπία γραφικών τεχνών και εκτυπώσεων όπου και εργάστηκα σε αυτό τον τομέα μέχρι την συνταξιοδότηση μου.
Ήμουν μέλος στις Δυνάμεις Εθελοντών Σαλαμίνας, έχω διατελέσει Γενικός Γραμματέας του Εξωραϊστικού Συλλόγου <<Τελαμώνας>> από το 2000 έως το 2010, και από το 1976 μέχρι και σήμερα από τις θέσεις του Προέδρου- Αντιπροέδρου - Γενικού Γραμματέα και Έφορου περιουσιολογίου στον Α.Ο. Αίολος Α΄ & Β΄ ομάδας Μπάσκετ & Βόλεϊ
.
Στις τελευταίες αρχαιρεσίες η αγάπη μου για τα Σελήνια με έκανε να ασχοληθώ με τον Σύλλογο μας και τα προβλήματα του τόπου μας, βοηθώντας για την επίλυση των.
Χόμπι μου το μπάσκετ η κηπουρική το διάβασμα βιβλίων και η βοτανολογία.